توپ و تور

تثبیت صدرنشینی صنعت مس کرمان/اولین پیروزی سپاهان نوین ثبت شدبه گزارش خبرنگار مهر، هفته هفتم از سی و ششمین دوره رقابت های لیگ برتر هندبال باشگاه‌های کشور در بخش مردان امروز دوشنبه ۱۳ آذرماه با برگزاری ۶ دیدار در شهرهای مختلف پیگیری شد. در این هفته، تیم هندبال مس کرمان توانست عنوان صدرنشینی را برای خود حفظ کند. تیم هندبال سپاهان نوین هم با شکست فرازبام خائیز دهدشت نخستین پیروزی فصل خود را ثبت کرد، هندبالیست های تیم پلیمرخلیج فارس خرم آباد هم نتوانستند به روند پیروزی‌های خود ادامه دهند و شکست خورند. در آخرین دیدار هفته هم تیم زغال سنگ طبس تنهابا اختلاف یک گل برابر زردپوشان سپاهان اصفهان مغلوب شد.

در نخستین بازی هفته هفتم تیم جوان سپاهان نوین میزبان فراز بام خائیز دهدشت بود. شاگردان مجید رحیمی‌زاده توانستند ضمن کسب پیروزی با نتیجه ۲۳ بر ۲۱، نخستین پیروزی فصل خود را ثبت کنند. صنعت مس کرمان نیز که مهمان تیم نفت و گاز گچساران بود، در یک بازی نزدیک و جذاب توانست ۲۸ بر ۲۶ به پیروزی دست پیدا کند تا با ادامه پیروزی های خود همچنان در جدول رده بندی صدرنشین باقی بماند.

تیم نیروی زمینی شهید شاملی کازرون هم در یک بازی حساس میزبان پلیمر خلیج‌فارس خرم‌آباد بود. شهید شاملی در این بایز توانست مقابل بازیکنان ملی‌پوش و لژیونرهای حریف با نتیجه ۳۱ بر ۲۷ و کسب دو امتیاز بازی به خانه برگردد. گیتی‌پسند که مهمان آلومینیوم اراک بود با کسب ششمین برد متوالی خود با ۱۳ امتیاز در رده دوم لیگ تکیه زد.

پرواز هوانیروز هم که به سبزوار رفته بود، ششمین شکست خود را برابر تیم پیکان تجربه کرد. پیکان این دیدار را ۳۲ بر ۲۵ به سود خود به اتمام رساند. در آخرین بازی هفته هفتم نیز فولاد سپاهان اصفهان میزبان زغال سنگ طبس بود که در یک بازی نزدیک و پایاپای با یک اختلاف گل و نتیجه ۲۳ بر ۲۲ حریف خود را شکست دهد تا باخت هفته قبل مقابل مس را جبران کند. با این نتیجه هر دو تیم ۹ امتیازی شدند.

نتایج کامل مسابقات هفته هفتم لیگ برتر هندبال به این شرح است:

سپاهان نوین اصفهان ۲۳ – ۲۱ فراز بام خائیز دهدشت
نفت و گاز گچساران ۲۶ – ۲۸ صنعت مس کرمان
پرواز هوانیروز ۲۵ – ۳۲ پیکان خراسان
آلومینیوم اراک ۲۶ – ۲۹ گیتی پسند اصفهان
نیروی زمینی شهید شاملی کازرون ۳۱ – ۲۷ پلیمر خلیج‌فارس خرم‌آباد
فولاد سپاهان اصفهان ۲۳ – ۲۲ زغال سنگ طبس

با این نتایج و در پایان هفته هفتم صنعت مس کرمان با ۷ پیروزی و ۱۴ امتیاز صدرنشین لیگ برتر باقی ماند، گیتی پسند اصفهان با ۱۳ و نیروی زمینی شهید شاملی کازرون با ۱۲ امتیاز در رده دوم و سوم لیگ قرار گرفتند.

رده‌بندی تیم‌ها در پایان هفته هفتم لیگ برتر هندبال مردان هم به این ترتیب می باشد:

۱- مس کرمان، ۱۴ امتیاز
۲- گیتی‌پسند، ۱۳ امتیاز
۳- شهید شاملی کازرون، ۱۲ امتیاز
۴- پلیمر خلیج فارس، ۱۰ امتیاز
۵- زغال سنگ طبس، ۹ امتیاز
۶- فولاد مبارکه سپاهان، ۹ امتیاز
۷- نفت و گاز گچساران، ۶ امتیاز
۸- پیکان سبزوار، ۵ امتیاز
۹- پرواز هوانیروز، ۲ امتیاز
۱۰- سپاهان نوین، ۲ امتیاز
۱۱- فراز بام دهدشت، صفر امتیاز
۱۲- آلومینیوم اراک، صفر امتیاز

گفتنی است، با توجه به برنامه‌ریزی سازمان تیم‌های ملی جهت تدارک و آماده‌سازی تیم ملی هندبال برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیای بحرین و انتخابی جهانی، مسابقات لیگ برتر هندبال مردان کشور پس از برگزاری مسابقات هفته هفتم تعطیل و تاریخ جدید برگزاری مسابقات هفته هشتم متعاقباً اعلام خواهد شد.منبع مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه