دسته‌بندی نشده

بیانیه مرجع ملی حقوق کودک وزارت دادگستری در محکومیت جنایت مسموم کردن دانش‌آموزاندر پی وقایع جنایتکارانه اخیر در مدارس و مسمومیت تعدادی از دانش‌آموزان،مرجع ملی حقوق کودک وزارت دادگستری بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از  روابط عمومی وزارت دادگستری، در پی وقایع جنایتکارانه اخیر در مدارس و مسمومیت تعدادی از دانش‌آموزان، مرجع ملی حقوق کودک وزارت دادگستری بیانیه‌ای به این شرح صادر کرد:
باسمه تعالی
کودکان و نوجوانان، نهال‌های بارآور آینده، ذخایر بی‌بدیل و ارزشمند جامعه و آتیه‌سازان کشور عزیزمان ایران هستند. بی‌شک توجه به کرامت انسانی، رشد، تعالی و بالندگی آنان، تکلیفی انسانی و ضرورتی اجتماعی برای توسعه و پیشرفت کشور است. از این رو در نظام جمهوری اسلامی ایران، بر اساس آموزه‌های وحیانی دین مبین اسلام، آرمان‌های مندرج در قانون اساسی و سایر قوانین و مقررات و تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری، همواره در کانون توجه بوده‌اند و باید در فضایی سالم، امن، آرام و حامی کودکی کنند و ببالند. دولت‌ها موظف هستند از آنان حمایت نمایند و ایمنی و امنیت آنان را فراهم سازند تا فارغ از هرگونه دغدغه‌ای، مشغول حیات اجتماعی باشند و بتوانند استعدادهایشان را پرورش دهند.
در این راستا، مرجع ملی حقوق کودک ضمن محکوم نمودن جنایت «مسموم کردن دانش‌آموزان در مدارس» و «ناامن‌سازی فضای آموزشی کودکان و تشویش خاطر خانواده‌های آنان»، خواستار تسریع در تحقیقات و بررسی‌های لازم در مورد مسببان و مرتکبان، اعلام نتایج به شهروندان و تنویر افکار عمومی، برخورد قاطع قانونی با عوامل، حمایت و دلجویی از آسیب‌دیدگان و انجام اقدامات لازم جهت پیشگیری از تکرار چنین رفتارهای مجرمانه‌ای می‌باشد.
همچنین این مرجع بر لزوم تکریم، تحصیل و توانمندسازی بیش از پیش کودکان و نوجوانان در کشور تأکید ورزیده و فعالیت‌های آتی خود را در این زمینه شدت بخشیده و از تحقق حقوق کودکان و نوجوانان با همکاری تمامی نهادها و نقش‌آفرینان دولتی و غیردولتی لحظه‌ای باز نخواهد ایستاد.
 انتهای پیاممنبع مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *