فوتبال و فوتسالورزش > فوتبال ایران

بودجه ما بین ۴ تیم آخر لیگ است/ هدفمان جوانگرایی در آلومینیوم است


به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال آلومینیوم اراک فصل بیست و سوم را با هدایت سید مجتبی حسینی آغاز کرد و توانست در نیم فصل اول رقابت‌های لیگ برتر عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارد و با مشکلات زیادی از جمله از دست دادن دو بازیکن (مرتضی تبریزی و اسماعیل شریفات) به دلیل مصدومیت از ناحیه رباط صلیبی توانسته تاکنون در بین تیم‌های میان جدولی قرار گیرد و هواداران این تیم از نحوه امتیازگیری آلومینیوم رضایت دارند.

محمد رجاییان مدیرعامل باشگاه آلومینیوم اراک در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در رابطه با وضعیت این تیم در لیگ برتر اظهار داشت: ما از همان ابتدا که مجتبی حسینی را برای هدایت تیم خود انتخاب کردیم برنامه سه ساله را با او داشتیم و با توجه به شرایط تیم و محدود بودن منابع مالی توانستیم نتایج خوبی را در نیم فصل اول کسب کنیم به گونه‌ای که در ابتدای فصل و عملکرد درخشان آلومینیوم باعث شده بود تا هواداران انتظارات زیادی از ما داشته باشند.

بودجه ما بین ۴ تیم آخر لیگ است/ هدفمان جوانگرایی در آلومینیوم است

تنها ۳ باشگاه از ما کمتر بودجه دارند

او ادامه داد: ما از لحاظ منابع مالی در بین ۴ تیم انتهای لیگ برتر هستیم و فقط ۳ تیم کمتر از ما بودجه داشته‌اند، همین موضوع باعث شد تا نتوانیم مطالبات شاکیان خود را پرداخت کنیم و با پنجره بسته نقل و انتقالاتی در نیم فصل اول مواجه شدیم. همچنین در نیم فصل چند بازیکن از جمع ما جدا شدند و نتوانستیم جایگزینی برای آنها جذب کنیم همین موضوع باعث شد تا حسینی از تیم‌های پایه و جوانان آلومینیوم نفراتی را به تیم بزرگسالان دعوت کند. البته در ابتدا هم برنامه ما با حسینی استفاده و به خدمت گیری بازیکنان جوان بود و شرایط به گونه‌ای پیش رفت تا جوانان کم کم به تیم اضافه شوند.

مدیرعامل آلومینیوم در رابطه با پنجره بسته باشگاه توضیح داد: همانطور که در ابتدا گفتم بودجه باشگاه آلومینیوم کم است و منابع مالی کافی برای تأمین پرداخت بدهی‌های خود نداشتیم و باعث شد تا پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه بسته شود اکنون برنامه‌هایی داریم تا بتوانیم هرچه زودتر رضایت شاکیان را جلب کنیم تا در ادامه مسیر و فصل بعد به مشکل نخوریم. اگر بودجه و منابع خوبی به باشگاه تزریق می‌شد قطع به یقین نفرات مدنظر سرمربی در نیم فصل جذب می‌شدند.

پوست اندازی خوبی در تیم ملی در حال رخ دادن است

رجاییان در رابطه با دعوت مهدی لیموچی به اردوی تیم ملی و اینکه این موضوع چقدر می‌تواند به انگیزه بازیکنان جوان برای درخشش در رقابت‌های لیگ برتر کمک کند، گفت: خدا را شکر پوست اندازی خوبی در تیم ملی شکل گرفته که امیدوارم این روند جوان سازی ادامه یابد تا شاهد حضور بازیکنان جوان بیشتری به اردوی تیم ملی باشیم. قلعه نویی شناخت خوبی به بازیکنان لیگ برتر دارد و نباید زیاد روی او بابت دعوت از جوانان فشار وارد شود، مطمئناً خود قلعه نویی بهتر از هر شخص دیگری نگران تیم ملی است و در اردوی اخیر نشان داد که روند جوان سازی در تیم را آغاز کرده است.

بودجه ما بین ۴ تیم آخر لیگ است/ هدفمان جوانگرایی در آلومینیوم است

حسینی همیشه گزینه هدایت تیم امید است

او در رابطه با اینکه حسینی یکی از گزینه‌های هدایت تیم امید است یا خیر، گفت: سری قبل هم مجتبی حسینی در بین اسامی نهایی کاندیدای سرمربی‌گری تیم امید انتخاب شده بود. مسؤولان در فدراسیون فوتبال باید به این نکته توجه داشته باشند که برای تیم امید فردی را به عنوان سرمربی انتخاب کنند که شناخت خوبی از جوانان و تیم‌های پایه داشته باشد و بتواند از بازیکنان جوان تیم‌های امید باشگاه‌ها در تیم امید کشورمان استفاده کند. به عنوان مثال دو فصل گذشته تیم امید باشگاه آلومینیوم توانست قهرمان کشور شود اما در هیچ بازیکنی از این تیم به اردوی تیم امید دعوت نشد این مسائل باعث می‌شود تا انگیزه این جوانان کاهش یابد و به نظر باید بستری فراهم شود تا در تیم امید از بازیکنان امید باشگاه‌ها هم استفاده شود.

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع مهر

نوشته های مشابه