دسته‌بندی نشده

بهزیستی پشت نوبتی مستمری‌بگیر نداردعبداله کرم‌زاده ظهر امروز (۲۶ شهریورماه) در آیین تودیع و معارفه مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه بهزیستی مولود انقلاب بوده و با ۵۲ وظیفه تشکیل شده‌ است، اظهار کرد: به نوعی سازمان بهزیستی از قبل از تولد تا دوران سالمندی به جامعه هدف خود ارائه خدمت می‌کند؛ این سازمان فعالیت گسترده و متنوعی در سطح کشور داشته و دستاوردهای آن گویا و مشخص است.

وی افزود: سازمان بهزیستی در سطح کشور ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جامعه هدف دارد که از این تعداد ۱ و نیم میلیون نفر از این سازمان مستمری دریافت می‌کنند؛ این در حالی است که در بعد خانوار نیز ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار داشته و به صورت مستقیم از خدمات آن بهره می‌گیرند.

این مسئول با بیان اینکه در دولت مردمی سیزدهم چهار رویکرد اصلی مردمی‌سازی، کارآمدی، هوشمندسازی و شفافیت در اولویت سازمان قرار دارد، تصریح کرد: به عنوان بخشی از دستاوردهای دولت در سازمان بهزیستی می‌توان به مواردی همچون پشت‌نوبتی‌های مستمری‌بگیر اشاره کرد که پشت‌نوبتی ۳ الی ۴ ساله تشکیل شده بود که حدود ۵۰۰ هزار نفر مستمری‌بگیر به بهزیستی اضافه شد. همچنین توانستیم در اردیبهشت‌ماه سال‌جاری آمار پشت‌نوبتی‌ها را صفر کنیم.

کرم‌زاده با اشاره به افزایش ۴۷ درصدی مستمری‌بگیران سال ۱۴۰۱، ادامه داد: از اتفاقات دیگر در سازمان بهزیستی می‌توان به حوزه اورژانس اجتماعی اشاره کرد که برای اولین‌بار در ردیف بودجه قرار گرفت که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تجهیزات جدیدی به این حوزه اضافه خواهد شد. همچنین در بحث فرزندخواندگی نیز فرزندانی که نیاز به درمان داشتند توسط ۴۰۰ خانوار به فرزندخواندگی قبول شدند.

وی در ادامه با بیان اینکه ۳۵ هزار واحد مسکونی تحویل جامعه هدف بهزیستی شده است، گفت: آخرین ساختار جدید سازمان بهزیستی در سال ۹۱ طراحی شده بود که بعد از ده سال بازبینی شده و ادغام برخی واحدهایی که اقدام مشابهی داشتند، تجمیع شدند و ساختار جدید به‌روز و توانمند خواهد بود. همچنین حدود ۲۰۰ میلیارد ریال از اعتبارات کشوری در اختیار حوزه زیرساخت فناوری قرار داده شده و سازمان باید به سرعت بحث هوشمندسازی را پیگیری کند.

انتهای پیام

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع ایسنا

نوشته های مشابه