سایر ورزش ها

بلاتکلیفی شمشیربازان نوجوان و جوان برای حضور درمسابقات آسیابه گزارش خبرنگار مهر، پیش از این کنفدراسیون شمشیربازی آسیا محل و زمان برگزاری رقابت های قهرمانی قاره در رده سنی نوجوانان و جوانان را برای سال جدید میلادی مشخص کرده بود.

بر این اساس قرار است این رقابت ها از ۱۴ اسفندماه همزمان در دو بخش پسران و دختران و هر سه اسلحه سابر، فلوره و اپه در هند آغاز شود. دعوتنامه حضور در این رقابت ها هم از طرف میزبان برای دیگر کشورها ارسال شده است.

ایران از جمله کشورهایی است که دعوتنامه حضور در مسابقات را دریافت کرده اما هنوز اقدامی برای حضور انجام نشده است با وجودیکه دوره پیشین مسابقات برای شمشیربازان اعزامی ایران با کسب مدال همراه بود.

علیرضا پورسلمان سرپرست فدراسیون شمشیربازی احتمال تغییر در محل و زمان برگزاری این رقابت ها را دلیل عدم انجام اقدامات لازم برای اعزام تیم به هند عنوان می کند.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر در این زمینه گفت: اردوی تیم های نوجوانان و جوانان یکی از برنامه هایی بود که طی ماه های گذشته روی اجرای آنها تاکید و تمرکز لازم را داشتیم چراگه مبنا و قصدمان حضور در مسابقات قهرمانی آسیا بود اما آنچه باعث شده تا به امروز اقدامی برای آن نداشته باشیم یا به نتیجه رسیده باشد، مربوط به میزبان می شود نه تغییر برنامه های ما.

سرپرست فدراسیون شمشیربازی ادامه داد: دعوتنامه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را دریافت کرده ایم و بر اساس آن با کشور میزبان مکاتباتی برای دریافت ویزا داشته ایم اما نتیجه ای نگرفتیم. دلیل هم تغییر احتمالی محل برگزاری مسابقات و زمان آن است.

پورسلمان به سفری که اخیرا به منظور حضور در اجلاس جهانی شمشیربازی به لوزان داشت، اشاره کرد و یادآور شد: در جریان همین اجلاس و دیدارهایی که با مقامات آسیایی شمشیربازی صورت گرفت، نمایندگان آسیا اعتراض خود را نسبت به نحوه پاسخگویی هندی ها و در کل برگزاری مسابقات در این کشور اعلام کردند به خصوص که سفر به هند هزینه زیادی متحمل می شود. برای ایران این اعزام نفری ۸۰ – ۷۰ میلیون تومان هزینه دارد. حالا در نظر بگیرید که مسابقات در سه اسلحه هر دو بخش پسران و دختران برگزار می شود.

وی گفت: به نظر می رسد مسابقات قهرمانی آسیا در رده سنی نوجوانان و جوانان با جندماه تاخیر در محل دیگری برگزار می شود. از رایزنی ها و صحبت هایی که با مقامات آسیایی انجام شده چنین برداشتی داریم. در هر صورت تاکید ما حضور کیفی در مسابقات است و قطعا پس از مشخص شدن محل و زمان جدید، اقدامات لازم برای آن را انجام می دهیم.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه