سایر ورزش ها

بررسی پرونده سلامت مسافران بازیهای آسیایی هانگژو تا یک ماه دیگربه گزارش خبرنگار مهر، ورزشکاران اعزامی به بازی های آسیایی همچون دیگر بازی ها باید به منظور تشکیل پرونده سلامت در پروسه معاینات پزشکی شرکت کنند. قرار بود این معاینات از روز گذشته آغاز شود اما به دلیل جابه جایی در برنامه برخی تیم ها، استارت کار از امروز یکشنبه و با ورزشکاران فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو آغاز شد.

نوزدهمین دوره بازی های آسیایی طی روزهای اول تا ۱۷ مهر در هانگژو برگزار می شود. معاینه پزشکی ورزشکاران اعزامی به این بازی ها در محل ورزشگاه آزادی انجام می شود.

غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در گفتگو با خبرنگار مهر در این مورد گفت: معاینه پزشکی مسافران هانگژو در برگیرنده تمام معاینات داخلی، ارتوپدی، مشاوره های تعذیه، روانشناسی و آنتی دوپینگ است، یعنی روندی که در مورد کاروان های اعزامی به بازی های آسیایی و المپیک طی می شود برای هانگژو نیز تکرار خواهد شد.

وی تصریح کرد: در روند معاینات پزشکی و تشکیل پرونده سلامت، هیچ اولیتی برای ورزشکاران و رشته ها نیست. پزشکان و متخصصان ما این آمادگی را دارند که هر روز پذیرای ورزشکاران در ورزشگاه آزادی باشند. این پذیرش هم صرفا بر اساس فهرست دریافتی از کمیته ملی المپیک و مرکز سنجش تیم های ملی انجام می شود.

رئیس فدراسیون پزشکی با یادآوری اینکه بازی های آسیایی از اول مهر آغاز می شود، تصریح کرد: پروسه تشکیل پرونده سلامت نهایت تا یک ماه دیگر ادامه خواهد داشت. یک ماه فرصت کافی است برای اینکه همه ورزشکاران و تیم ها تحت معاینه قرار بگیرند و اقدامات لازم در مواجه احتمالی با مشکلات آنها انجام شود.

نوروزی همچنین در مورد دوپینگ واقدامات لازم برای کاروان ایران گفت: مانند همیشه نمونه گیری از ورزشکاران به خصوص در رشته های حساس در دستور کار است اما بیشتر از این مسئله به موضوع آموزش و فراگیری باید و نبایدهای دوپینگ اصرار داریم.

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع مهر

نوشته های مشابه