آخرین اخبار

بازی امروز نشان داد بازیکنانم تجربه لازم را به دست نیاورده‌اند


به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، سعید دقیقی در نشست خبری بعد از دیدار تیم‌های فوتبال هوادار و شمس آذر قزوین که با پیروزی ۲ بر یک هوادار همراه شد، اظهار داشت: دو تیم بازی باکیفیتی ارائه کردند و موقعیت‌های گلزنی زیادی روی دروازه تیم‌ها ایجاد شد. بازیکنان من بی‌تجربه عمل کردند؛ وگرنه می‌توانستیم به راحتی با گل‌های زیادی پیروز شویم. حریف هم موقعیت‌هایی داشت که نتیجه بازی عوض شود و در نهایت همین اتفاق هم افتاد.

وی با بیان اینکه شمس آذر در آغاز نیمه دوم سه یا چهار فرصت گلزنی صد درصد به دست آورد، تصریح کرد: برخلاف جریان بازی به هوادار پنالتی دادیم که دروازه‌بان ما توانست توپ را مهار کند. باز هم سوار بر بازی شدیم، اما گل بدی روی ضدحمله دریافت کردیم. این بازی نشان داد بازیکنانم تجربه لازم را به دست نیاورده‌اند.

سرمربی شمس آذر با انتقاد از عملکرد شاگردانش در خطوط حمله و دفاع خاطرنشان کرد: از موقعیت‌های‌مان استفاده نکردیم و دروازه ما روی تک موقعیت‌ها باز شد. به تیم هوادار تبریک می‌گویم که بیشتر تلاش کردند و باتجربه‌تر بود. آن‌ها برای این موفقیت، انرژی بیشتری نسبت به ما گذاشتند و باید تمام تمرکزمان را روی دیدار‌های بعدی بگذاریم.

دقیقی درباره جدایی دو بازیکن تأثیرگذار شمس آذر یعنی رحمان جعفری و علی‌اصغر اعرابی گفت: من بازیکن از دست ندادم. مدیرعامل و مالکیت باشگاه به‌خاطر شرایط مالی، مجبور به فروش بازیکنان شدند. من هم بدون اجازه مدیران شمس آذر از باشگاه جدا نشدم. امیدوارم بازیکنانی که جدا شده‌اند، موفق باشند.

وی با ابراز رضایت از عملکرد شمس آذر در دو هفته اخیر بیان کرد: با داشته‌هایی که از ابتدای نیم‌فصل دوم داشتیم، هفته قبل باید استقلال خوزستان را با اختلاف دو گل می‌بردیم و امروز بازی باکیفیتی ارائه کردیم. موقعیت‌های زیادی به وجود آوردیم که از آن استفاده نکردیم و خط دفاعی ما بی‌دقت بود. باید تلاش کنیم کیفیت تیمی‌مان بیشتر شود. در استفاده از فرصت‌ها باید دقیق‌تر عمل کنیم و عملکرد بهتری در خط دفاع داشته باشیم.

سرمربی تیم فوتبال شمس آذر در مورد پیوستن رحمان جعفری به تراکتور و فرصت‌سوزی عیسی مرادی مقابل هوادار عنوان کرد: مرادی اگر قدر خودش را بداند، بازیکنی آینده‌دار است. با این حال کمبود تمام‌کنندگی در فوتبال ما حس می‌شود و همه تیم‌های لیگ در گلزنی ضعف دارند. مرادی بسیار تأثیرگذار است و می‌تواند خیلی بهتر از این باشد. ما موقعیت‌های تک به تک یا دو به تک داشتیم که از آن استفاده نکردیم. چگونه در خط حمله بازیکن جذب کنم؟

دقیقی با اشاره به جدایی رحمان جعفری اظهار داشت: یک گلزن داشتم که از تیم جدا شد و اگر داشتم، اجازه نمی‌دادم او از تیم جدا شود. رحمان جعفری و عیسی اعرابی به همراه مرادی، ۴۰ تا ۵۰ درصد گل‌های ما را ساختند. بهانه‌گیر نیستم، اما استفاده از موقعیت‌های گلزنی یک هنر است که بازیکن باید داشته باشد. ان‌شاءالله عیسی بازی به بازی بهتر می‌شود.

وی با بیان اینکه عیسی مرادی از بازی هفته بعد شمس آذر محروم شد، تصریح کرد: هفته آینده مهاجمی نداریم که تجربه بازی در لیگ برتر را داشته باشد. به یکی دو بازیکن جوان بازی دادیم که یک نفر از تیم امید شمس آذر بود و عملکرد بسیار خوبی در تمرینات داشت. باید در فضای بهتری به او میدان می‌دادم و شاید در بازی دادن به این بازیکن اشتباه کرده باشم. او کیفیت تمرین را نداشت و بازیکنان جوان باید تلاش کنند تا به شرایط لازم برسند.

سرمربی تیم فوتبال شمس آذر در مورد دریافتی اعضای این تیم در لیگ بیست‌وسوم خاطرنشان کرد: بار‌ها از مالکان باشگاه تشکر کرده‌ام. شمس آذر در بخش خصوصی فعالیت می‌کند و رقابت با سایر باشگاه‌ها برای آن دشوار است. مگر آن‌ها چقدر درآمد دارند که هزینه کنند؟ مدیران کم کردند تا اتفاق نادری در فوتبال قزوین بیفتد (صعود شمس آذر به لیگ برتر) و قدردان هستیم. بار‌ها در جلساتی که با مقامات استان قزوین داشتیم، گفتیم بازیکنان حفظ و منابعی جذب شوند.

دقیقی با بیان اینکه استاندار قزوین برای آماده‌سازی ورزشگاه این شهر تلاش کرد، گفت: نتوانستیم بازیکنان خودمان را حفظ کنیم. پولی که از فروش اعرابی و جعفری به دست آوردیم، ۲۵ درصد از مجموع قرارداد‌های بازیکنان و مربیان را تأمین می‌کرد که حدود ۲۰ میلیارد تومان می‌شد. کل هزینه‌های شمس آذر ۵۰ میلیارد است و تاکنون ۵۵ درصد دریافتی داشتیم که می‌شود ۲۵ تا ۳۰ میلیارد تومان. این رقم یک قسط بازیکن سپاهان یا پرسپولیس است!

وی با اشاره به نتایج ضعیف شمس آذر قزوین طی دو هفته ابتدایی نیم‌فصل دوم عنوان کرد: بازیکنان شمس آذر، شایستگی خودشان را ثابت می‌کنند و من تلاش می‌کنم نقاط ضعف تیم برطرف شود. در نیم‌فصل اول هم با منفی سه امتیاز وارد رقابت‌ها شدیم و در سه بازی اول فقط دو امتیاز گرفتیم. پس از آن روند خوبی پیدا کردیم و ان‌شاءالله به همان تیم باکیفیتی تبدیل می‌شویم که همه از آن تقدیر کنند.

سرمربی تیم فوتبال شمس آذر در مورد حمایت مقامات استان قزوین و نماینده مردم این استان در مجلس شورای اسلامی از تیمش بیان کرد: حس می‌کنم تیم شمس آذر برای مسئولان ما دغدغه نیست. استاندار قزوین خیلی کنار ما بود، اما اگر پُررنگ‌تر ظاهر می‌شد، بازیکنان خودمان را از دست نمی‌دادیم. شمس آذر کیفیت و هماهنگی خوبی داشت و شرایط تیم با این نفرات خیلی متفاوت بود.

دقیقی در ادامه اظهارات خود اظهار داشت: اگر به دنبال بهانه‌تراشی بودم، می‌گفتم یا بازیکنان را حفظ کنید، یا از شمس آذر می‌روم. با این حال بازیکنان ما فضایی برای پیشرفت پیدا کردند و پول آن‌ها نسبت به سال گذشته، ۶۰ تا ۷۰ برابر شد. انتخابات مجلس شورای اسلامی را پیش رو داریم. کسی که نماینده مردم می‌شود، برای برطرف شدن نیاز‌های حداقلی تلاش کند تا مسیر بهتری داشته باشیم.

انتهای پیام/

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع دانشجو

نوشته های مشابه