دسته‌بندی نشده

بازدید اعضای کمیسیون بهداشت ار دستاوردهای سازمان انرژی اتمی در حوزه سلامتسلمان اسحاقی در گفت و گو با ایسنا گفت: کمیسیون بهداشت و درمان نشست مشترکی با رئیس و معاونان سازمان انرژی اتمی داشت و بازدیدی از دستاوردهای این سازمان در حوزه سلامت صورت گرفت؛ آقای اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی گزارشی در مورد بحث سلامت و امنیت غذایی، تولید رادیوداروها و تاثیر مفید این داروها و بیمارستان ها و بیماران ارائه کرد.

وی با بیان اینکه سازمان انرژی اتمی توانسته در بخش آفت زدایی و مقابله با از بین رفتن محصولات کشاورزی توفیقات خوبی داشته باشد، گفت: این سازمان دستاوردهای خوبی در حوزه سلامت و امنیت غذایی داشته است؛ رویکرد سازمان انرژی اتمی در دولت سیزدهم ورود جدی به حوزه سلامت، امنیت غذایی و استفاده از پرتودهی با  دو هدف از بین بردن آفات و سموم و ماندگاری مواد خوراکی و بحث سلامت است که تولید رادیوداروها در سرطان از جمله دستاوردهای بزرگ این سازمان محسوب می شود.

 اسحاقی افزود: فناوری هسته ای در حوزه سلامت و امنیت غذایی می تواند تاثیر بسزائی در جامعه به ویژه در ارتباط مستقیم با این حوزه ها داشته باشد. باید در برنامه هفتم به دغدغه های سازمان انرژی اتمی توجه شود.

انتهای پیام

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع ایسنا