توپ و تور

ایران با «غول» هندبال دنیا همگروه است/ازحضور در بزرگسالان خوشحالمبه گزارش خبرنگار مهر، بیست و هشتمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان جهان از ۲۱ دی الی ۹ بهمن ماه به میزبانی مشترک دو کشور سوئد و لهستان برگزار می شود. تیم هندبال مردان ایران هم برای دومین بار سهمیه حضور در این رویداد را کسب کرده است.

تیم ایران در گروه A با تیم های شیلی، اسپانیا و مونته نگرو هم گروه است. هندبالیست های ایران که ۱۲ دی ماه تهران را به مقصد لهستان ترک کردند برای حضور در این رقابت ها چهار دیدار تدارکاتی با تیم های لهستان، مراکش، کره جنوبی و بلژیک را پشت سر گذاشتند.

در آستانه آغاز بزرگترین رویداد هندبالی مردان جهان صابر حیدری جوان ترین بازیکن تیم ملی هندبال مردان در گفتگو با مهر گفت: من بلافاصله بعد از حضور در تیم ملی نوجوانان و جوانان و شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا و کسب سهمیه جهانی به اردوی رده سنی بزرگسالان دعوت شدم.

وی ادامه داد: ما چند ماه قبل در ترکیب این تیم توانستیم سهمیه جهانی بگیریم و از آنجا ووسلین من را دید و به اردو دعوت کرد. از این بابت بسیار خوشحال هستیم که بازی من توسط این مربی دیده شد. خوشبختانه در تمام اردوهای اصلی حاضر بودم و در هیچ اردویی خط نخوردم و در نهایت نیز در ترکیب اصلی تیم برای اعزام به مسابقات جهانی قرار گرفتم.

هندبالیست کشورمان خاطرنشان کرد: امیدوارم بتوانم از تجربه حضورم در مسابقات رده سنی بزرگسالان استفاده کنم. اینجا میدان خوبی برای کسب تجربه در کنار بزرگان هندبال ایران و جهان است و می تواند در مسیر حضورم در این رشته و تیم ملی نوجوانان و جوانان در مسابقات سال آینده قهرمانی جهان کمک زیادی کند.

وی در ادامه با مثبت ارزیابی کردن مسابقات تدارکاتی تیم هم گفت: ما چهار بازی تدارکاتی قبل از شروع مسابقات جهانی داشتیم که باعث شد تا شرایط بهتری پیدا کنیم و برای حضور در دیدارها آماده تر شویم.

حیدری در خصوص گروه بندی تیم ایران در مسابقات قهرمانی جهان لهستان هم بیان کرد: ما در گروهی هستیم که اسپانیا غول هندبال دنیا در آن قرار دارد و برابر این تیم کار سختی پیش روی ماست. اگر بتوانیم در این مرحله شیلی را ببریم و حتی بتوانیم مونته نگرو را ببریم به صعودمان به دور بعد امیدوار هستیم. در صورت صعود به دور دوم مسابقات باید شرایط را ببینم. قطعاً بازی های راحت تری نسبت به مرحله اول خواهیم داشت و با اعتماد به نفس بیشتری مسابقات را ادامه می دهیم.

وی به تجربه خوب حضور در کنار تیم بزرگسالان و ووسلین اشاره مجدد کرد و گفت: من با حضور در این رویداد در مجموع تجربه همراهی تیم ملی هندبال در هر سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در قهرمانی آسیا و در نهایت قهرمانی جهان را خواهم داشت. از این بابت که ووسلین به من جوان بها داده بسیار خوشحالم. قطعاً اگر مسئولین کادر فنی به جوانان بها دهند می توانند در چنین میادینی تجربه خوبی کسب کنند و این برای آینده هندبال خودمان و تیم خوب است.

جوان ترین هندبالیست تیم ملی بزرگسالان در رقابت های قهرمانی جهان لهستان در پایان تصریح کرد: امیدوارم هندبال در آینده رسانه ای تر شده و دیده شود قطعاً این مسئله به رشد و توسعه هندبال کمک زیادی خواهد کرد. نه اینکه بخواهیم رشته ما را جداگانه ببینند بلکه می خواهیم ما را در سطح دیگر رشته های توپی چون والیبال و بسکتبال ببینند. تیم هندبال در یک سال گذشته هشت سهمیه جهانی گرفته و دست به یک کار بزرگ شده و قطعاً ارزش و بهای این را دارد که بیشتر از قبل در رسانه ها دیده شده و به این رشته توجه کنند.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه