توپ و تور

اورعی: هندبال برای موفقیت های بیشتر نیاز به برنامه ریزی داردبه گزارش خبرنگار مهر، بیست و هشتمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان جهان از ۱۱ الی ۲۹ ژانویه ۲۰۲۳ مصادف با ۲۱ دی الی ۹ بهمن ماه ۱۴۰۱ به میزبانی مشترک دو کشور لهستان و سوئد برگزار می‌شود.

تیم ملی هندبال مردان ایران برای دومین بار در تاریخ جواز حضور در این رویداد بزرگ را کسب کرده و از ۱۲ دی ماه راهی لهستان شده است. هندبالیست‌های کشورمان در این رقابت‌ها در گروه نخست با تیم‌های شیلی، مونته نگرو و اسپانیا هم گروه هستند.

محمدرضا اورعی هندبالیست کشورمان که با تأخیر یک هفته‌ای به دلیل عدم صدور روادید راهی لهستان شده و بلافاصله نیز در زمین بازی برابر شیلی به میدان رفت در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: مسابقه ما برابر این تیم دراماتیک بود. مسابقه حساس و سختی بود و ما برای صعود از گروه به کسب این پیروزی و امتیازش نیاز داشتیم. یک جاهایی اشتباهاتی داشتیم اما با هوشیاری توانستیم بازی را برگردانیم و برنده بازی باشیم.

وی در خصوص زمانی که داوران در نیمه دوم بازی را متوقف کرده و به وی اخطار دو دقیقه‌ای دادند هم این طور توضیح داد: این طور اتفاقات در ایران نمی‌افتد و نمی‌دانستم. وویویچ به من اعلام کرد که از زمین بیرون بیایم و تایم را هم بزنم و من این کار را انجام دادم اما داوران خطا گرفتند که چرا این کار را انجام دادی! و من هم گفتم مربی ام به من گفت. بعد فیلم را بازبینی کردند و خیلی محترمانه به من گفتند که از زمین بیرون بروم.

هندبالیست تیم ملی کشورمان در رقابت‌های جهانی ادامه داد: شرایطم خوب است اما یک هفته‌ای از تیم دور بودم و با تأخیر وارد لهستان شدیم. اما در این مدت تمریناتم را به موقع انجام دادم استرس داشتم که آیا به بازی‌ها می‌رسم یا نه که خدا را شکر رسیدم. به هر حال در این تورنمنت‌ها خوب است که در جو بازی قرار بگیریم اما نشد که به تورنمنت‌های دوستانه برسم.

وی تاکید کرد: مسابقات در سطح جهانی است و هر بازیکنی با تمام جان و دل بازی می‌کند و بدون فکر منفی. بدون اینکه به این فکر کنیم که چه گل بزنیم و چه نزنیم فقط باید به فکر تیم باشیم.

اورعی که بازیکن جوانی است و برای اولین بار تجربه حضور در مسابقات قهرمانی جهان را بدست می‌آورد گفت: حضور در این رویداد حس خوبی است. بازیکنانی که تا الان الگوی ما بودند الان بازی‌های آن‌ها را از نزدیک می‌بینیم یا قرار است در یک مسابقه با هم مسابقه دهیم. قطعاً با توجه به سنم این آخرین حضورم در مسابقات جهانی نخواهد بود و سال آینده هم به این رقابت‌ها خواهیم آمد.

وی بیان داشت: اگر هندبال هدف گذاری خوبی برای آینده داشته باشد به موفقیت‌های بیشتری می‌رسد. اکثر بازیکنان تیم زیر ۲۵ سال هستند و حداقل ده سال دیگر می‌توانند در این تیم باشند و افتخار آفرینی کنند. ما در سال آینده دو سه تورنمنت خوب و مهم داریم که حداقل باید در دو تای آنها نتیجه بگیریم و اگر هدفگذاری خوبی داشته باشیم به این نتیجه می رسیم. هندبالیست‌های کشورمان که با کسب پیروزی برابر تیم شیلی دو امتیاز گرفته و در رده دوم جدول گروه اول قرار دارند در دومین دیدار خود شنبه شب ۲۴ دی ماه ساعت ۲۰:۳۰ به مصاف تیم مونته نگرو خواهند رفت.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه