آخرین اخبار

انتخاب عجیب سپاهان؛ بازیکن مازاد پرسپولیس | تیم اصفهانی هم پشیمان می‌شود؟به گزارش همشهری آنلاین سپاهان با خریدهای پرتعدادش به یکی از باشگاه‌های موفق در فصل نقل ‌و انتقالات تابستانی تبدیل شده و هر روز نام یک بازیکن جدید در حوالی این تیم به گوش می‌رسد. زردپوشان اصفهان در دو، سه روز اخیر، احسان پهلوان و عیسی آل‌کثیر را به جمع بازیکنان خود اضافه کرده‌اند و قرارداد هادی محمدی هم در حال نهایی شدن است.

در این بین و در جمع ستاره‌هایی که سپاهان برای قهرمانی در فصل جدید به آنها رو آورده، تماشای نام احسان پهلوان کمی عجیب به ‌نظر می‌رسد و شاید خیلی‌ها تصور نمی‌کردند کسی که سال گذشته به‌ عنوان بازیکن مازاد، پرسپولیس را ترک کرد در این فصل پیراهن سپاهان را بپوشد.

پهلوان از جمله بازیکنانی بود که یحیی بعد از ناکامی در لیگ بیست‌ویکم آنها را کنار گذاشت و بدون آنها توانست به قهرمانی در لیگ بیست ‌و دوم برسد. حالا سپاهان که تعداد سال‌های ناکامی‌اش به ۹سال رسیده، در پروژه ساختن تیمی بزرگ و بی‌رقیب یکی از خریدهای لیگ ‌برتری خودش را به این بازیکن اختصاص داده است.

پهلوان فصل گذشته ۲۵بار در لیگ برتر برای فولاد به میدان رفت که ۲۱بار در ترکیب اولیه بود و ۴بار هم به‌عنوان بازیکن جانشین به زمین رفت. حاصل کار او در ۱۸۱۱دقیقه بازی ۳پاس گل و کسب یک پنالتی برای تیمش بوده است. پهلوان که در پست‌های هافبک هجومی و هافبک سمت چپ بازی می‌کند، به‌طور میانگین در هر بازی ۰.۹شوت، ۱.۲پاس کلیدی و ۲.۸عملکرد دفاعی داشته و دقت پاس‌هایش هم ۷۹.۵درصد بوده که رقم خوبی برای یک هافبک محسوب می‌شود. اما آمار گل و پاس گل این بازیکن، آمار قابل ملاحظه‌ای نبوده است.

یک فصل قبل‌تر، عملکرد پهلوان در ترکیب پرسپولیس حتی از این هم ضعیف‌تر بوده و او بعد از ۱۷بار حضور در ترکیب اصلی نهایتا فقط ۲بار برای تیمش پاس گل داده و حتی یک گل هم نزده بود. در آن فصل که دومین و آخرین فصل حضور پهلوان در پرسپولیس بود، نمره نهایی این بازیکن در سایت متریکا ۶.۷۲ بود که رتبه نازل ۱۷۲ را در میان تمامی بازیکنان لیگ نصیب او کرد. اما فصل گذشته در فولاد، او تا رتبه۷۶ بالا آمد و تقریبا ۱۰۰ رتبه نسبت به فصل قبل رشد داشت. نمره احسان پهلوان در فصل گذشته ۶.۹۹ بود که عنوان ششمین بازیکن برتر فولاد را به او بخشید.

باید دید نمایش‌های این فصل احسان پهلوان در سپاهان در ادامه سیر صعودی او طی سال اخیر خواهد بود و او در اصفهان از پهلوان فولاد هم موفق‌تر عمل می‌کند یا اینکه به تنظیمات قبلی‌اش برمی‌گردد و سپاهان را هم مثل پرسپولیس پشیمان می‌کند. شرایط پهلوان در حال حاضر خیلی شبیه شرایط فرشاد احمدزاده است که پرسپولیس او را نخواست و در فولاد و سپاهان احیا شد. آیا فرشاد دیگری در راه است؟

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع همشهری آنلاین

نوشته های مشابه