سایر ورزش ها

انتخابات فدراسیون بولینگ درآستانه لغو دوباره/رئیس تعیین کننده است


به گزارش خبرنگار مهر، بولینگ و بیلیارد از جمله فدراسیون هایی است که تشکیل مجمع انتخاباتی برای تعیین رئیس جدید آن به یک داستان پرحاشیه و طولانی در ورزش تشکیل شده و به همین دلیل بعد از دو مرحله جابه جایی زمان انتخابات، همچنان بسته شدن قطعی پرونده آن در سومین زمان تعیین شده هم مبهم و غیرقابل استناد است.

این شرایط از آنجایی پیش روی فدراسیون بولینگ و بیلیارد قرار گرفته که هاشم اسکندری رئیس سه دوره اخیر این فدراسیون هنوز برای ورود به انتخابات معطل پاسخ مراجع ذی صلاح است؛ پاسخی که اگر باب میل وی و موافقان زیادش باشد، برگزاری انتخابات شنبه قطعی و حتی نتیجه آن هم قابل پیش بینی است اما در غیر این صورت هیچ بعید نیست این مجمع به سرنوشت مجمع بیست روز پیش منجر شد.

مجمع قبلی فدراسیون بولینگ و بیلیارد ۱۱ تیر برگزار شد. زمانی که پس از لغو تشکیل مجمع در تاریخ سوم تیر مصوب شد اما با وجود انجام تمام اقدامات لازم به سرانجام نرسید چراکه اکثریت اعضای مجمع به محض اطلاع از فهرست نهایی کاندیداهای تایید صلاحیت شده و اینکه نام هاشم اسکندری در میان آنها نبود، اقدام به ترک محل کردند. باقی ماندن تعداد انگشت شماری از اعضای مجمع، آن را از وجاهت قانونی انداخت و به همین دلیل رای به لغو داده شد.

این لغو و در واقع دلیل آن با واکنش هایی از طرف اهالی بولینگ و بیلیارد و از جمله امیر سرخوش کاپیتان تیم ملی اسنوکر همراه بود با این حال هیچ تغییری در روند کار ایجاد نشده است چون شرایطی که برای مجمع سه هفته پیش (۱۱ تیر) و حتی مجمع قبل از آن (۳ تیر) وجود داشت، تا به امروز دست نخورده باقی مانده است.

حتی شرایط نه تنها آرام تر نشده بلکه انتقادات نسبت به آن تند و تیزتر هم شده است طوریکه حسین وفایی ستاره اسنوکر ایران و تنها ایرانی حاضر در انجمن حرفه‌ای اسنوکر جهان تاکید کرده که در صورت عدم تغییر شرایط برای برگزاری انتخابات و تایید نشدن صلاحیت هاشم اسکندری، پیشنهاد قطری ها برای فعالیت در کشور آنها را می پذیرد.

انتخابات فدراسیون بولینگ درآستانه لغو دوباره/رئیس تعیین کننده است

سرنوشت مجمع انتخاباتی فدراسیون بولینگ در گرو وضعیت رئیس سه دوره اخیر آن و تایید یا عدم تایید صلاحیتش است

به هر حال واکنش های اینچنینی نسبت به عدم تایید صلاحیت هاشم اسکندری خیلی هم عجیب نیست، فردی که نایب رئیس کنفدراسیون بولینگ و بیلیارد آسیا است و سه دوره متوالی هم ریاست فدراسیون ایران را بر عهده داشته است. اسکندری از ۳۰ مهر سال گذشته که ریاستش در این فدراسیون تمام شد تا به امروز هم سرپرستی آن را بر عهده داشته است. بر همین اساس خبرگزاری مهر پیش از این هم در گزارشی به این موضوع پرداخته بود که وقتی مدیری با این سابقه و پیشینه تایید صلاحیت نشده خود جای سوال و ابهام زیادی ایجاد می‌کند هم برای وزیر ورزش که برای مدیری که مورد تایید مراجع نیست، حکم سرپرستی صادر کرده و هم برای مراجع ذی صلاح که اجازه ادامه مدیریت اینچنینی او را تا به امروز داده‌اند.

با همه اینها قرار است برای سومین بار طی یک ماه اخیر مجمع انتخاباتی فدراسیون بولینگ و بیلیارد برگزار شود. کامبیز صنعتی، صمد ولی زاده و غلامزاده کاندیداهای تایید صلاحیت شده برای این انتخابات هستند. از میان آنها صنعتی و غلامزاده از اهالی بولینگ و بیلیارد به حساب می آیند؛ صنعتی ریاست هیات کرمان را در کارنامه دارد و غلامزاده هم پیش از این نایب رئیس فدراسیون بوده است. ولی زاده هم در یک دوره سرپرست فدراسیون ووشو بوده است.

انتخابات فدراسیون بولینگ و بیلیارد از ساعت ۱۰ به ریاست محمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش آغاز می شود. این مجمع با حضور دو سوم اعضا رسمیت پیدا می کند بنابراین اگر هاشم اسکندری تا آن زمان تایید صلاحیت شود که نتیجه انتخابات غیرقابل پیش بینی است، اگر این اتفاق نیفتد و اعضای مجمع هم از نظر خود بازنگشته باشند، بازهم رای به لغو مجمع داده خواهد شد که در این صورت بعید نیست در کل پروسه انتخابات ابطال و تصمیم به از سرگیری آن با تکرار نام نویسی کاندیداها گرفته شود.

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع مهر

نوشته های مشابه