سایر ورزش ها

انتخابات فدراسیون‌ها مانند سایر کشورها به موقع برگزار شودبه گزارش خبرنگار مهر، مناف هاشمی که به عنوان نماینده کمیته ملی المپیک در انتخابات امروز دوشنبه فدراسیون اسکواش حضور داشت در پایان این انتخابات گفت: انتخابات خوبی برگزار شد، افراد حاضر در آرامش مجمع را برگزارکردند. از همکارانم در وزارت ورزش تشکر می کنم که شرایط خوبی برای انتخابات ایجاد کردند.

وی ادامه داد: در مجمع قبلی فدراسیون اسکواش ابهاماتی ایجاد شد اما وزارت ورزش خیلی دقیق توانست جبران کند طوریکه کسانی که حق شان بود در این عرصه رقابتِ انتخاباتی باشند، همگی حضور داشتند. قطعا بهترین انتخاب صورت گرفته چون خواسته مجمع بوده است. وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک حمایت های لازم را انجام می دهد تا فعالیت های فدراسیون اسکواش با رئیس جدید به خوبی پیش برود.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در مورد انتخابات فدراسیون ها و اینکه تشکیل مجمع در مورد بسیاری فدراسیون به تعویق افتاده است، گفت: همه تلاش کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش این است در آینده این اتفاق نیفتد به خصوص که بازی های آسیایی و المپیک را در پیش داریم. طبیعی است فدراسیون ها باید در جایگاه ریاست باشند تا برنامه ریزی دقیق و ثابت داشته باشند به خصوص که زمان برای بازی های آسیایی خیلی کم است برای فرانسه هم فاصله ۱۸ ماهه داریم.

هاشمی در همین زمینه تاکید کرد: با شرایط سرپرستی در فدراسیون ها نمی توانیم انتخاب های خوبی در مورد ورزشکاران برای رویدادهای پیش رو داشته باشیم. اولویت ما این است که فدراسیون ها با رئیس اداره شوند. در همین راستا نشستی با وزیر ورزش داشتیم و خواستار برگزاری به موقع و به جای انتخابات فدراسیون مانند سایر کشورها شدیم آنهم با عدالتی که در مجمع امروز هم شاهد آن بودیم.

به گفته وی و طبق صحبت های مطرح با مسئولان وزارت ورزش قرار است تا پایان سال انتخابات ۶ – ۵ فدراسیون دیگر هم برگزار شود.

دبیرکل کمیته ملی المپیک همچنین در مورد وضعیت تیم فوتبال امید و اینکه بعد از معرفی حبیب کاشانی به عنوان سرپرست چه اقدامات دیگری صورت گرفت، خاطرنشان کرد: توافقات اولیه در این زمینه با فدراسیون فوتبال انجام شد. منتظر هستیم تا حکم سرپرستی وی صادر شود و در ادامه هم گزینه های کادر فنی مشخص شوند.

وی در این مورد که گزینه های موردنظر برای هدایت تیم فوتبال امید داخلی هستند یا خارجی، گفت: اجازه بدهید در این زمینه نظر نهایی را فدراسیون فوتبال بدهد. برای بازی های آسیایی ۴۰ فدراسیون را بررسی می کنیم شاید فوتبال یکی از مهمترین یا مهمترین آنها باشد اما باید خود مسئولان مربوطه در رابطه با آن صحبت های لازم را مطرح کنند.

هاشمی در مورد هزینه تیم فوتبال امید و اینکه توسط کمیته ملی المپیک تامین می شود یا فدراسیون فوتبال، گفت: هنوز وارد جزئیات نشدیم. فقط در مورد گزینه سرپرستی به نتیجه رسیدیم. قطعا کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال باید در کنار هم کمک مالی داشته باشند و از اسپانسرها هم کمک گرفته شود.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه