آخرین اخبار

افشای دلیل رد شدن یک داور در تست پیش فصل


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجو، علی صفایی درمورد مردود شدن خود در کلاس‌های داوری پیش فصل، اظهار داشت: این کلاس از دوشنبه آغاز شد و امروز هم اختتامیه‌اش بود، اما من نتوانستم در آزمون آمادگی جسمانی حدنصاب‌ها را پشت سر بگذارم. البته اگر خدا بخواهد در شهریور یا مهر آزمون مجددی برگزار می‌شود که امیدواریم آن آزمون را با موفقیت پشت سر گذاشته و به چرخه فوتبال و داوری در لیگ برتر بازگردم.

وی درمورد اینکه او سال گذشته نیز نتوانست تست‌های پیش فصل را با موفقیت تمام کند، گفت: در ابتدا باید تقصیر خود را درمورد مشکلات، مسائل و شکست‌ها برداریم. جای توجیه نیست، اما سال گذشته مینیسک داخلی پای چپ من پاره شده و همچنان هم کامل پاره است، اما با ورزش‌هایی که داشتم و درمان‌هایی که انجام دادم توانستم تا حدی بازگردم. البته آسیب‌ها کامل برطرف نشده بود که شروع به تمرینات آمادگی جسمانی کردم. با آسیب‌شناسی که خودم از این مشکل داشتم، نتوانستم فشار لازم را بیاورم و بیشتر از لحاظ ذهنی مشکل داشتم تا جسمی.

داور فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: به توصیه پزشکان گفتند بهتر است به خاطر شرایط پایم جراحی نکنم و تا جایی که می‌توانم ادامه بدهم. پزشکان گفتند اگر نتوانستی ادامه بدهی، بهتر است جراحی کنی.

صفایی درمورد میزان امیدواری‌اش برای قبول شدن در تست آینده گفت: اگر خدا کمک کند در آن تست قبول می‌شوم، زیرا فکر نمی‌کنم مشکل خاصی باشد. بیشترین مسئله من روحی بود و ترس پایم را داشتم. ان‌شاءالله پس از پشت سر گذاشتن آن تست بار دیگر در خدمت داوری کشور باشیم.

وی درمورد معضل ورود VAR به ایران، توضیح داد: مسئله این سیستم از حیطه اختیار فدراسیون و دستگاه فوتبال خارج است. متاسفانه به خاطر تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان همانگونه که مهدی تاج در مراسم افتتاحیه گفت برخی مسائل دیگر در اختیار فدراسیون نیست. درمورد فیفا، پروتکل‌هایش و شرکت‌های طرف قرارداد فدراسیون جهانی، محدودیت‌های در بحث تحریم وجود دارد. در غیر این صورت فکر نمی‌کنم مشکلی بابت هزینه‌ها داشته باشیم. به خاطر تحریم‌ها نمی‌توانیم تجهیزات را وارد کنیم، اما با توجه به چالش‌ها و سر و صدا‌های ایجاد شده تمام مسوولان کشور حتی از طرف وزارت ورزش و جوانان دنبال این هستند چنین مواردی تمام شود و آرامش به فوتبال کشور بازگردد. ما داوران در ردیف اول منتفع شدن از این ماجرا هستیم و آرامش به داوری و فضای فوتبال بازمی‌گردد.

داور کشورمان درمورد مشکلات مالی داوران و اینکه ظاهرا قرار شده در صورت تصویب هیات رئیسه برای هر بازی داوران ۱۰ میلیون تومان دستمزد دریافت کنند، گفت: در همه جای دنیا رقمی که فوتبالیست‌ها قرارداد می‌بندند با دستمزدی که داوران دریافت می‌کنند قابل مقایسه نیست و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست. خوشبختانه در جلسه افتتاحیه تاج قول مساعد داد نسبت به سال گذشته صد در صد افزایش حقوق برای داوران داشته باشیم. هرچند با توجه به هزینه‌های موجود این مبلغ نیز حق‌الزحمه کمی است. هرچند جای شکرش باقی است و هرچه شرایط سخت‌افزار و حقوق داوران بهتر شود به بهبود وضعیت داوری کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع دانشجو

نوشته های مشابه