آخرین اخبار

استقلال را منحل کنید! | واقعا فکر می‌کنند مردم باورشان می‌شود بازیکنان دیگر باشگاه‌ها … به گزارش همشهری آنلاین، روزبه چشمی، بازیکن تیم فوتبال استقلال در حاشیه تمرین امروز آبی ها و در جمع خبرنگاران گفت: وضعیت تیم ما مطلوب نیست. این اتفاقاتی که برای استقلال و فاجعه ای که رخ می دهد، به چند نفر استاد نیاز دارد تا در پشت صحنه استادانه کار کنند و این اتفاقات رخ دهد.

او ادامه داد: ما در سال قبل سه مدیرعامل عوض کردیم. هر حرفی زدیم بهانه برای باخت و جام نگرفتن عنوان شد. الان فصل شروع شده و تاکنون سابقه نداشته که در اوایل نقل و انتقالات مدیریت تیم بخواهد استعفا بدهد. بعد می آیند یک سری قوانین ۱۲ و ۱۵ میلیاردی برای استقلال می گذارند. یعنی واقعا فکر می‌کنند مردم باورشان می‌شود بازیکنان سایر باشگاه‌ها نیز همین ارقام را می‌گیرند؟ سپاهان، پرسپولیس، تراکتور و ‌… با همین ارقام بازیکن جذب می ‌کنند یا این قوانین فقط برای استقلال است؟

وی اظهار داشت: بعد می ‌گویند نقل و انتقالات استقلال خوب نیست. خب معلوم است وقتی رقم پیشنهادی استقلال با باشگاه‌های دیگر پانزده و بیست میلیارد تفاوت دارد، کدام بازیکنی اینجا می آید؟ وقتی مشکلات را می بیند، معلوم است نمی آید. وقتی بازیک به جلسه می ‌آید، یک رقمی از استقلال می ‌گیرد و وقتی به باشگاه دیگر می ‌رود با دو، سه برابر قرارداد می ‌بندد. قطعا در این حالت بازیکن به آن تیم می‌ رود.

او در مورد اینکه گفته می شود از بازیکنان استقلال خواسته شده تا رقم قراردادهایشان را کاهش دهند، پاسخ داد: باز هم می گویم که فکر می کنم این قوانین فقط برای باشگاه ماست و جای دیگری نیست. یک بازیکنی قرار بود اینجا بیاید، همه برنامه ها، همه افرادی که هستند و تمام آدم هایی که به فوتبال و ورزش مربوط هستند یا نیستند، در این موضوع دخالت کردند.

چشمی درباره اعتراض هواداران به این وضعیت گفت: این کمترین حق آنهاست. اگر قوانین است، برای همه باشد. بعد مگر می شود با این شرایط مدیرعامل و قائم مقام ما استعفا بدهد. ما بارها راجع به این موضوع صحبت کرده ایم. هر سال چند مدیرعامل عوض می کنیم و خیلی کم پیش آمده که یک مدیرعامل کل فصل را مدیریت کرده باشد. اینکه هر سری اتفاقات عجیب و جدیدتری برای استقلال رقم می زنید، واقعا عجیب است. اگر با این تیم مشکلی دارید، باشگاه را کاملا منحل کنید و بروید تا تیم دیگری به جای ما بیاید و در لیگ برتر بازی کند.

او در مورد اینکه آیا این بحران به داخل تیم نیز کشیده شده است یا خیر، پاسخ داد: بازیکنانی که اینجا هستند، فقط بخاطر باشگاه استقلال، هواداران و آقای نکونام مانده اند. بازیکنان فصل قبل ماکزیمم ۵۰ تا ۵۵ درصد گرفته اند و حتی زیر ۵۰ درصد دریافتی داریم. هیچ باشگاه نمی تواند بگوید این اتفاق افتاده و بازیکنش به سر تمرین آمده است. ولی این بازیکنان بخاطر باشگاه و آقای نکونام آمده اند. ما الآن باید چی و به کی بگوییم؟ دنبال پول و نقل و انتقالاتمان باید در کجا بگردیم؟ الآن باشگاه استقلال فقط ساختمانش مانده و یک تیمش که اینجاست.

 چشمی اظهار داشت: الآن دو تیم تراکتور و سپاهان در اردو هستند، پرسپولیس تمریناتش را آغاز کرده، بازیکنانش تمدید کرده اند، بازیکن جدید گرفته اند. فکر می کنم فقط ما هستیم که این شرایط را داریم. یک مشکلی بین وزارت ورزش و سازمان خصوصی سازی وجود دارد که ضربه اش را فقط استقلال و هوادارانش می خورند.

وی در پاسخ به این سوال که مدیرعامل جدید نیاز بیاید این دو ارگان دچار اختلاف می شوند، گفت: از طرف کی بیاید؟ اگر از طرف وزارت ورزش بیاید، آن طرف باهایش چپ می شود و اگر از طرف خصوصی سازی بیاید، وزارت ورزش با او دچار مشکل می شود. ما این وسط بازیچه دست دو ارگان شده ایم. این ظلم بزرگی به باشگاه استقلال، ما بازیکنان و هواداران است.

روزبه درخصوص اینکه با این شرایط به موفقیت استقلال در این فصل دارد یا خیر، پاسخ داد: ما تمام تلاشمان را می کنیم ولی اگر مدیریتی نباشد که بازیکن بگیریم یا مشکلات را حل کند… شما نگاه کنید الآن چند بازیکن بزرگسال داریم؟ فکر کنم هفت یا هشت نفر باشند. بقیه تیم ها تمریناتشان را اینگونه شروع کرده اند. بازیکن و سرمربی تا حدی می تواند تلاش کند و هر کسی ظرفیتی دارد. ولی شما کلا ول کنید و نه بخواهید بازیکن جدید جذب کنید، نه بخواهید مشکلات مالی تیم را حل کنید، نه مشکلات کوچک را حل کنید… الآن اصلا مسئولی برای حل کردن مشکلات نیست. آن زمانیکه بود، ما هزار مشکل داشتیم و تا الآن نیز کشیده شده است و اکنون حتی آن مسئول را هم نداریم.

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع همشهری آنلاین

نوشته های مشابه