آخرین اخبار

استقلالی‌ها فضا را ملتهب می‌کنند / مذاکرات خوبی با عزت اللهی داشتیم


به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، حسین خبیری روز یکشنبه در گفت‌وگویی تلویزیونی در مورد کمک ۱۵۰ میلیاردی به باشگاه پرسپولیس گفت: چه کسی کمک کرده است؟ اولا بودجه یکسال صندوقی که حسین شهریاری رئیس هیئت‌مدیره در آن حضور دارد، یک پنجم این پول است. ثانیا قرار نیست ما از جایی کمکی بگیریم.

او بیان کرد: این‌ها شیطنت‌هایی بود که در ماجرای انتقال علیرضا بیرانوند به استقلال رخ داد. شما اگر بخواهید ۱۰ میلیارد وام بگیرید خیلی سخت است، پس گرفتن ۱۵۰ میلیارد غیرممکن است. من صراحتا اعلام می کنم که ما هیچ پولی از این صندوق‌ نگرفتیم.

خبیری در پاسخ به این پرسش که چگونه به یکباره مشکلات پرسپولیس حل شد، گفت: ما مشکل مالی نداشتیم که بخواهد حل شود. مگر سال‌های گذشته نبود؟ ما در آن سال‌ها هم به همین شکل بازیکن گرفتیم. باشگاه پرسپولیس ساختار دارد و حساب و کتاب آن مشخص است.

وی در مورد بسته بودن حساب این باشگاه عنوان کرد: این حساب بسته بود و خدا را شکر با تلاش رضا درویش و اعضای هیئت‌مدیره باز شد. البته این باز بودن موقتی است چرا که طلبکاران زیادی پشت در باشگاه هستند. البته خدا را شکر بیشتر این بدهی‌ها برطرف شده است.

عضو هیئت‌مدیره باشگاه پرسپولیس اظهار کرد: وقتی بحث درآمدزایی‌ها مطرح شد، ما نزدیک به ۲۰۰ میلیارد درآمد داشتیم که بیشتر آن را از حامیان مالی گرفتیم. مدیریت باشگاه امسال در درآمدزایی بسیار خوب عمل کرد.

خبیری در مورد بازگشت کریم باقری به پرسپولیس بیان کرد: باقری اسطوره اخلاق باشگاه است و هیچوقت نمی‌توان زحمت و تاثیرگذاری او را در پرسپولیس فراموش کرد. مدیریت باشگاه در تلاش است تا این مشکل حل شود. 

عضو هیئت‌مدیره باشگاه پرسپولیس همچنین در مورد مبلغ قرارداد حسین کنعانی‌زادگان گفت: سازمان لیگ مبلغ قراردادها را منتشر می‌کند. سقف قرارداد بازیکنان پرسپولیس مشخص است. مطمئن باشید باشگاه و درویش از اصولش پایین نیامده است. سقف قرارداد در پرسپولیس حدود ۱۵ میلیارد است و آپشن‌های آن هم مبلغ خیلی خاصی نمی‌شود. با حساب و کتاب جلو رفتیم. ما الان ۹۰ درصد اصل قراردادها را پرداخت کردیم و فکر می‌کنم در یکی دو روز آینده هم مبلغ مانده را پرداخت کنیم. اگر شفاف نبودیم نمی‌توانستیم پرداختی داشته باشیم. 

وی تصریح کرد: ما نه کارخانه فولاد داریم و نه می‌توانیم حواله‌ای به بازیکن بدهیم. بودجه‌ای هم از دولت نمی‌گیریم. اشکال ندارد اگر کارخانه‌ای پشت یک تیم است چرا که باشگاه‌ها باید با این پول‌ها اداره شوند اما ما دو باشگاه باید بیشترین پاسخگویی را به هواداران داشته باشیم و کمترین بودجه را داشته باشیم. الان همه تمرکز روی استقلال و پرسپولیس دارند اما من هیچوقت ندیدم نهادهای نظارتی چرا از باشگاه‌های صنعتی سوال نمی‌کنند. 

خبیری در مورد سعید عزت‌اللهی نیز بیان کرد: او جزو گزینه‌های ماست. درویش همیشه سورپرایز می‌کند.   

عضو هیئت‌مدیره باشگاه پرسپولیس در خصوص ماجرای بیرانوند گفت: سنگ بزرگ نشانه نزدن است. ما هم می‌توانیم بگوییم ۲۰۰ میلیارد به فلان بازیکن می‌دهیم. استقلالی‌ها با این کار فقط فضا را ملتهب کردند و خود را وارد یک بحران خودساخته کردند.

انتهای پیام/

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع دانشجو

نوشته های مشابه