آخرین اخبار

اتحادیه جهانی کشتی در انتظار برگزاری انتخابات فدراسیون ایران


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، بعد از آنکه ثبت‌نام از کاندیدای ریاست فدراسیون کشتی در اردیبهشت‌ماه انجام شد، با هماهنگی وزارت ورزش و فدراسیون کشتی، روز ۲۲ تیر ماه به عنوان زمان برگزاری مجمع انتخاباتی این فدراسیون تعیین شد. در حالی که مهلت قانونی و چهار ساله ریاست علیرضا دبیر روز ۲۶ تیر ماه به پایان خواهد رسید.

در ابتدای راه ۱۵ نفر در فرصت تعیین شده برای شرکت در انتخابات فدراسیون کشتی ثبت‌نام کردند که شاخص‌ترین آن‌ها علیرضا دبیر رئیس فعلی فدراسیون، عباس جدیدی قهرمان پیشین کشتی جهان، حمید بنی‌تمیم نایب‌رئیس سابق و مدیر اداره کل ورزش استان کنونی خوزستان، جمشید خیرآبادی سرمربی پیشین تیم ملی آذربایجان و مربی سابق تیم ملی فرنگی ایران، حمید یاری رئیس سازمان لیگ کشتی، حمید سیفی قهرمانی سابق کشتی ایران و عبدالله عزیزی رئیس سابق هیئت کشتی تهران بودند.

از جمع ۱۵ نفر، ۹ نفر تایید صلاحیت مدیریتی شدند تا نام‌شان از سوی وزارت ورزش در اختیار نهاد‌های مربوطه برای احراز صلاحیت قرار گیرد.

به فاصله ۴ روز مانده تا انتخابات فدراسیون کشتی صلاحیت هیچ یک از کاندیداها از سوی نهاد های نظارتی به دست وزارت ورزش نرسیده است و به احتمال زیاد به مانند سایر رشته‌های ورزشی احراز صلاحیت کاندیداها توسط نهادهای نظارتی در دقیقه 90 انجام خواهد شد. موضوعی که باعث چالش در انتخابات فدراسیون‌ها می‌شود. شاید مسئله‌ای که باعث شده است تا انتخابات فدراسیون کشتی به موقع برگزار شود مسابقات جهانی و کسب سهمیه المپیک 2023 بلگراد است.

از طرفی فدراسیون کشتی ایران با ارسال نامه ای به اتحادیه جهانی کشتی زمان برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی را اعلام کرده و است و 22 تیرماه مجمع انتخاباتی این فدراسیون باید برگزار شود. در غیر این صورت اعتبار کشتی ایران و وزارت ورزش در اتحادیه جهانی کشتی زیر سوال می‌رود و قطعا تبعاتی را هم برای کشتی ایران خواهد داشت. در واقعا اتحادیه جهانی منتظر برگزاری انتخابات فدراسیون ایران است تا نتیجه نهایی هم به آنها اعلام شود، با این حساب حتی یک روز قبل از موعد مقرر هم صلاحیت‌های کاندیداها احراز شود باید 22 تیرماه شاهد برگزاری مجمع انتخابات کشتی باشیم.

طبق اساسنامه فدراسیون کشتی، ۲۱ روز پیش از انتخابات، دعوتنامه حضور در مجمع برای ۴۳ عضو آن ارسال شده و همه کار‌ها به صورت قانونی انجام شده است. انتخابات احتمالا ساعت ۱۰ صبح روز ۲۲ تیر در آکادمی ملی المپیک برگزار می‌شود و باید دید باتوجه به چالش عمیق سال گذشته علیرضا دبیر و محمد پولادگر، برای این انتخابات شخص وزیر ورزش در مجمع حاضر خواهد شد و یا اینکه بار دیگر پولادگر به مجمع می‌آید.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

این خبر را در تهران ورزشی دنبال کنید

منبع فارس

نوشته های مشابه