تصویر بنر
آخرین اخبار

ابراهیمی: مربیان دو تیم در دربی یک جمله مهم را به بازیکنان می‌گویند/برنده شدن در این دربی خیلی سخت است

ناصر ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد مسابقه استقلال و پرسپولیس در روز شنبه اظهار داشت:‌ مسابقه این دو تیم بیش از نیم قرن است که حساسیت دارد و این بازی هیجان‌انگیز بوده و هست. از همان زمانی که تهران سه میلیون نفر جمعیت داشت و دو تیم با اسم‌های دیگری به نام تاج و شاهین بازی می‌کردند تا امروز که استقلال و پرسپولیس هستند این مسابقه حساسیت خودش را داشته و دارد.

وی افزود: من در 13 دربی شرکت داشته‌ام. حساسیت این مسابقه عجیب و غریب است. مربیان هر دو تیم بدون استثنا یک جمله را به بازیکنان در رختکن می‌گویند و آن جمله این است؛ به هر تیمی باختید، باختید اما به استقلال نبازید. مربیان استقلال هم مشابه همین جمله را در رختکن خواهند گفت که این بازی بسیار مهم است و نباید بازی را به پرسپولیس ببازیم. مربیان حق دارند زیرا گاهی نتیجه این بازی مثل یک جام قهرمانی اهمیت دارد. 

مربی اسبق پرسپولیس تصریح کرد: همین حساسیت زیاد باعث می‌شود گاهی بازی‌ این دو تیم قشنگ شود و گاهی هم خوب از کار درنیاید. در مسابقه‌ای استقلال گل اول را در دقیقه یک زده و یا در مسابقه دیگر پرسپولیس در پنج دقیقه اول به گل رسیده است. با این حال اصلاً این بازی قابل پیش‌بینی نیست. ما با تیم 9 نفره پرسپولیس هم مقابل استقلال بازنده نشدیم و بازی مساوی شد یا در یک مسابقه دیگر اکبرپور در دقیقه 88 فرار کرد و گل زد تا استقلال یک بر صفر به پیروزی برسد.

این کارشناس فوتبال با اشاره به فرمول برنده شدن در دربی گفت: هر تیمی که در مرکز زمین خوب بازی کند برنده خواهد شد. کمربند میانی تیم بسیار مهم است و تیمی که هافبک‌هایش بتواند بازی را حریف دیکته کند برنده خواهد شد. جنگ در میانه زمین است اما من اصلاً دوست ندارم نتیجه بازی را پیش‌بینی کنم و بگویم کدام تیم برنده می‌شود.

ابراهیمی با اشاره به شرایط فنی هر دو تیم عنوان کرد: پرسپولیس و استقلال بازیکنان جدیدی گرفته‌اند هر دو تیم بازیکنان خوب و باکیفیتی در اختیار دارند و کادر فنی هر دو تیم هم بسیار خوب هستند و من به مجیدی و گل‌محمدی اعتقاد کاملی دارم. در پرسپولیس گل‌محمدی، مطهری، پیروانی و کریم باقری حضور دارند. در استقلال هم فرهاد مجیدی و بیژن طاهری هستند. فقط این را می‌گویم توان فنی هر دو تیم تقریباً برابر است اما تجربه برخی از بازیکنان مثل وحید امیری بیشتر است. پیروز شدن در این دربی خیلی سخت است. پرسپولیس اگر برنده شود رقیب شانه به شانه سپاهان برای قهرمانی خواهد بود و استقلال هم در صورت پیروزی بین سه تیم اول جدول قرار می‌گیرد. در این بازی مسائل روحی و روانی اهمیت زیادی دارد.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع:فارس

تصویر بنر
تصویر بنر
تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا